2009. december 16., szerda
Elkészült a honlapom (bár még fejlesztgetem folyamatosan), így a tanfolyammal kapcsolatos dolgokat átvittem oda. Lejjebb megtalálod a linkeket. Az tanfolyam pontos tartalmáról, árakról és a megrendelésről ezen a linken tudhatsz meg többet: Online Jobb Agyféltekés Rajztanfolyam Ha a Jobb agyféltekés rajzolásról olvasnál, akkor kattints ide. Ha már biztosan tudod, hogy neked ez a tanfolyam kell, akkor a következő linken tudod kitölteni a megrendelő űrlapot: Megrendelés. Ha felkeltette az érdeklődésedet a tanfolyam, de úgy érzed, hogy nem mersz egyszerre ennyit kiadni rá, mert nem vagy biztos benne, hogy ez az online rajztanfolyam tetszene-e neked. Akkor katt ide. És ha még maradtak kérdéseid, amire nem kaptál választ, akkor kérlek írj nekem a rajz.hobby@gmail.com email címre.
Elkészült a honlapom (bár azért még folyamatosan fejlesztem), így a tanfolyammal kapcsolatos dolgokat átvittem oda. Az Online Jobb Agyféltekés rajztanfolyamról ezen a linken tudsz olvasni: Jobb agyféltekés rajzolás A rajztanfolyam pontos tartalmáról, árakról, megrendelésről pedig ide kattintva tudsz meg többet: Online Jobb Agyféltekés Rajztanfolyam Ha érdekel a tanfolyam, és szeretnél megtanulni rajzolni, de nem vagy biztos benne, hogy ez a Neked való tanfolyam, akkor katt ide. Ha bármilyen kérdésed lenne még a rajztanfolyammal kapcsolatban, akkor kérlek írj nekem a rajz.hobby@gmail.com email címre.
2009. december 9., szerda
Gondolnád, hogy ez a kép egy rajz és nem fotó? :-) Pedig rajz... Ez a hihetetlenül életszerű színes rajztechnika Alyona Nickelsen nevéhez fűződik. Én most vettem meg a könyvét az Amazonról, amiben ezt a rajztechnikát tanítja. Úgyhogy ha majd lesz időm, akkor kísérletezgetek vele, mert teljesen lenyűgöz. Ez a könyve: És Alyona oldalának a linkje, ha tudsz valamennyire angolul, akkor nézd meg. :-) http://www.brushandpencil.com

Rajztanfolyam:

Online Jobb Agyféltekés rajztanfolyam, ha szeretnél megtanulni rajzolni az alapoktól, egyszerűen és gyorsan, de a saját tempódban, akkor kattints ide. Ha pedig egy egyedi ajándékkal szeretnél meglepni valakit, akkor ide kattints: grafitrajz
2009. november 27., péntek
Na, hát az alábbi kis filmben művelt „csodára” te is képes leszel az online tanfolyam után :-)

Online Jobb Agyféltekés rajztanfolyam, ha szeretnél megtanulni rajzolni az alapoktól, könnyen és gyorsan, de a saját tempódban, akkor kattints ide.

2009. november 26., csütörtök
Egyszer volt egy ilyen kérdés valakitől, hogy mit is jelent a ceruzáknál az, hogy „H” meg „B”, meg a számok. Gondoltam ezt most leírom itt a blogon, hátha még vannak, akiknek ez érdekes lehet.

A ceruzákat keménységüktől függően 10H-tól 8B-ig (Koh-I-Noor -féle skála) osztályozzák. A „H” jelentése hard angolul, vagyis kemény, a „B” az a black, azaz fekete, az „F” pedig a fine, ami középen helyezkedik el a keménységi skálán.

A skála két széle a 10H és a 8B, ahol a 10H a legkeményebb, a 8B pedig a legpuhábbat jelöli. Betűk szerint a skála: H, F, HB és B, a keménytől a puháig haladva.

A „H”-s ceruzák a legkeményebbek, azok vázlatkészítésre a legalkalmasabbak, a „HB” valamivel puhább, de szintén vázlatkészítésre a legjobb. A „B”-s ceruzák a legpuhábbak, azok alkalmasak az árnyékolásra.

A jobb agyféltekés online tanfolyamnál én a „B”-s ceruzákat használom. A tanfolyam anyagához, valamint a realisztikus rajzok elkészítéséhez ezek megfelelőek.

Természetesen később lehet minden félével kísérletezni. Más ceruza fajtákkal és keménységekkel. Ezt már mindenki magának tudja eldönteni, hogy miután elsajátította az alapkészségeket, utána mivel és hogyan szeretné tovább finomítani a meglévő tudását. Online Jobb Agyféltekés rajztanfolyam, ha szeretnél megtanulni rajzolni az alapoktól, könnyen és gyorsan, de a saját tempódban, akkor kattints ide.

Ha egyedi ajándékkal szeretnél meglepni valakit: grafitrajz

2009. november 24., kedd
Készítem a jobb agyféltekés online rajztanfolyamomat. Körülbelül december közepére lesz kész. Egyelőre több infót az előző blogomon találsz. De majd ide is teszek fel róla részleteket idővel. December 4-től költözik át ide véglegesen a blog.hu-s blogom. Szép napot! Ez a bejegyzés már elavult, a tanfolyam már kész van, és további információt ide kattintva kaphatsz róla. Ha szeretnél megtanulni rajzolni az alapoktól könnyen és gyorsan, akkor nézd meg ezt a linket: Tanfolyam.

Ma msn-eztem egy barátnőmmel, aki megkért, hogy meséljem el a jobb agyféltekés rajzolás alapjait. Mert hogy egy haverjával chat-el, aki épp ezt a tanfolyamot végzi. Hmmm, egy pillanatra megakadtam, hogy most ezt így msn-en, pár szóban kéne elmondanom, vagy hosszan fejtegetnem... Aztán csak úgy elkezdtem írni és azt vettem észre, hogy alig bírom abbahagyni.:-) Úgyhogy gondoltam leírom nektek is, hogy mit válaszoltam. Hátha valaki most érdeklődik ez iránt és érdekes lehet számára.

"A bal agyféltekéd a realitásért, logikus gondolkodásért felel. Ami megmondja neked, hogy mi az, amire képes vagy, ha logikusan nézed. Mi az ami lehetséges. A Jobb agyféltekéd pedig a kreativitásért felel, az olyan dolgokat határozza meg, amit el sem hiszel, mert a bal agyféltekéd nem engedi. Gyerekként még a jobbat sokszor használjuk, de a mai világban nincs rá szükség és azt követelik tölünk a sulitól kezdve, hogy szabályok szerint éljünk. Ezért a bal az amit általában a mindennapokban, mindenki használ. A lényege rajzolás szempontjából az, hogy át tudj kapcsolni jobb agyféltekés módba és kikapcsold a zavaró, aggodalmaskodó balt. Ehhez rengeteg feladatot csinálnak a tanfolyamokon, olyanokat amit a résztvevők az elején hülyeségnek, értelmetlennek tartanak és pont ez az értelmetlenség az, ami lehetővé teszi a jobb oldal aktivizálását. Mert a lényeg, hogy veszítsük el a logikus módunkat és amikor sikerül, akkor elveszted az időérzékedet, nem tudsz beszélgetni, szinte meg sem hallod, hogy mi történik körülötted.

A rajzolás lényege pedig, hogy ne azt nézd, amit rajzolsz, ne tudatosítsd magadban, hogy az egy szem vagy száj, mert ilyenkor a bal agyfélteke a berögzült formákat hozza eléd, amit te ott logikusan gyermekrajz szinten megtanultál az oviban, hanem csak a vonalakat formákat, árnyékokat fényeket és az úgynevezett negatív teret nézd. Vagyis azt, ami a formán kívül van és sokszor fejjel lefelé is rajzolnak az ilyen tanfolyamokon, hogy végképp sikerüljön kilépni a logikából, és ilyenkor születik meg a csoda és a végén mindenki hitetlenkedik, hogy ezt nem csinálhatta ő."

Na, hát itt döbbentem rá, hogy csak írok és írok...:-) Úgyhogy gyorsan abba is hagytam, mert lehet ez már túl sok infó volt így hirtelen.

Online Jobb Agyféltekés Rajztanfolyam, ha szeretnél megtanulni rajzolni az alapoktól, egyszerűen és akár egy hét alatt, akkor kattints ide.

Ha egyedi ajándékkal szeretnél meglepni valakit: grafitrajz fénykép alapján

Hogyan válassza ki a legjobb utónevet, keresztnevet gyermekének? utonev-keresztnev.hu/utonev-p32.keresztnev

A múltkori fantasy-s youtube-os videók után kedvet kaptam egy kis fantasy rajzoláshoz. :-) így az egyik ilyen kis videó alapján született ez a lány. A fantasy rajzolás tulajdonképpen nem más, mint a hetedik érzékelő készség. Tudjátok, már írtam arról, hogy van az 5 alapkészség és azon felül van még kettő. A hatodik az emlékezetből rajzolás, a hetedik pedig a képzeletből rajzolás. Nos, hogy ezt a plusz kettőt elsajátítsuk, az első ötnek már mennie kell, de azért írok egy kicsit erről a hetedikről. Tulajdonképpen ez nem más az elején, mint egy elképzelés, ami még nem körvonalazódott pontosan a fejedben. Ezt a halvány kis körvonalat veted fel először papírra, és ahogy ezeket a körvonalakat figyeled úgy jelennek meg előtted a további részletek magadban, majd ezekkel kiegészíted a rajzod és így építed fel a képedet vonásról vonásra, míg végül meg nem elevenedik a papírodon a fejedben elképzelt lény. És nem szégyen radírozni!!! A fantasy rajzoknál ez természetes, hiszen egy bizonytalan képet próbálsz papírra vetni, ami a rajzolás közben formálódik véglegessé. Csak úgy megjegyzem, radírozni sosem szégyen! Hozzátartozik a rajzoláshoz. Ez a lenti fantasy lány nem az én képzeletem alapján született most, hanem egy videón láttam, ami teljesen lenyűgözött. Online Jobb Agyféltekés Rajztanfolyam, ha szeretnél megtanulni rajzolni a pálcikaembertől egy élethű portré elkészítéséig, akár egy hét alatt, akkor kattint ide. Ha pedig egy különleges ajándékkal szeretnél meglepni valakit, akkor ide kattints.
2009. november 22., vasárnap
A negatív tér rajzolás nem más tulajdonképpen, mint lerajzolni az üres tereket, meglátni azt, ami nincs is ott. :-) Fura, mi? Amiért erre van szükség az az, hogy még inkább el tudj vonatkoztatni attól, amit tulajdonképpen rajzolsz. Vagyis hogy a bal agyfélteke verbális nevén nevező módja, ne kavarjon be, és valóban azt tud rajzolni, amit látsz és ne azt, amit gondolsz, hogy látsz. Ez lehet, most kicsit ködösen hangzik, de nem akarok túl mélyen bele menni ennek a hátterébe, inkább csináljunk egy feladatot hozzá :-) A lényeg az, hogy mindenről, amit ismerünk, van egy előzetes tudásunk, egy kialakult képünk, és ez sokszor bezavar a valósághű rajzolásba. Ezt a feladatot lehetne nézőkével (műanyag képsík, elkészítését lásd egy korábbi bejegyzésemben), ha valami valóságos dolgot választanánk modellnek, mondjuk egy virágot, de most inkább egy kép lerajzolásán keresztül gyakoroljunk. Az alábbi linkről le tudod tölteni az itt látható szék lerajzolandó változatát. https://www.opendrive.com/files?5782685_zlPMb Az itt látható széknek kell megrajzolnod a negatív tereit, vagyis azt, amit a kis képen feketének látsz. 1., Próbáld meg úgy nézni a képet, mintha a szék ott se lenne, és az üres tereket formaként próbáld meg meglátni. 2., Rajzolj egy szálkeresztet a referenciaképre (én ezt berajzoltam neked) és a papírodra is rajzold ezt fel halványan. 3., Válasz ki egy alapegységet, egy alapformát, ehhez kell majd az összes többi formát viszonyítanod. Ez az alapegység ne legyen se túl nagy, se túl kicsi. Pl. legyen a székek lábai között lévő egyik forma. 4., Most rajzold át az alapegységedet a papírodra. Nézd meg a szálkereszthez való viszonyát, arányát, méretét, szögeit. És próbáld meg ugyanolyannak, és ugyanakkorának megrajzolni. 5., Az alapegység kiválasztása és megrajzolása nagyon fontos, mert ettől függ, hogy jó lesz-e a végeredmény, hiszen ehhez fogsz mindent viszonyítani. 6., Ha ez meg van, akkor térj át a következő formára és rajzold meg azt is. Figyelj az alapegységedhez való viszonyára. Mekkora távolságra van tőle, milyen szöget zár be vele, nézd a szálkereszthez való viszonyát is. 7., így haladj egyik formáról a másikra, mint egy kirakónál. A széken kívüli tereket is formaként próbáld meg értékelni, a szék egyik oldala és a lép szélei közötti formaként. Így könnyebb lesz megrajzolni. 8., ha kész vagy, akkor a szélek azon tulajdonságának köszönhetően, hogy mindennek van egy közös széle. Vagyis a negatív tér, negatív formák szélei egybeesnek a szék széleivel, így megkapod magának a széknek a körvonalát is. 9., Radírozd ki a szálkeresztet és satírozd be feketére a negatív teret, hogy kiugorjon a képből a szék formája. Ez a feladat a terek észleléséhez segít hozzá, és egy feladat a realisztikus rajzolás felé. Hiszen hozzásegít, hogy a dolgokat tényleg olyannak rajzoljuk, amilyenek. Ez is része a jobb agyféltekés online rajztanfolyamnak, de ott sokkal részletesebben elmagyarázom a metodikáját, használatát, és a realisztikus rajzolásban való szerepét. :-) Remélem élvezted a feladatot, valami miatt az emberek szeretik az ilyen rajzokat nézni, talán az összetettsége miatt és mert jól mutatnak a papíron. Online Jobb Agyféltekés Rajztanfolyam, ha szeretnél megtanulni rajzolni a pálcikaembertől az élethű portrérajzolásig akár egy hét alatt, akkor kattints ide. Ha már végeztél Jobb agyféltekés rajztanfolyamot, akkor pedig további gyakorlásra is alkalmas ez a tanfolyam. Vannak résztvevőim, akik pont ebből az indokból rendelték meg, és használják megelégedéssel.
2009. november 20., péntek
Ez az egyik kedvenc rajzom. Daniela Pestova fotó modellt ábrázolja. Egy tavalyi osztrák lapból van a fotó, ami alapján ez a rajz készült. Remélem tetszik. Ha kedved van írd meg róla a véleményed. A negatív kritikákat is szívesen fogadom, azok alapján tudom magamat is javítani, fejleszteni. Rajz rendelés: Ha szeretnél egy grafitrajzot ajándékba, akkor a rendelés részleteit lásd itt. Online Jobb Agyféltekés Rajztanfolyam, ha szeretnél megtanulni rajzolni az alapoktól egészen az élethű portrérajzolásig akár egy hét alatt, akkor kattints ide.

A rajzrendelés részleteit már a honlapomon találod. Kattints az alábbi linkre.

Rajz rendelés - Rajz készítés

Online Jobb Agyféltekés rajztanfolyam, ha szeretnél megtanulni rajzolni az alapoktól, könnyen és gyorsan, de a saját tempódban, akkor kattints ide.

2009. november 19., csütörtök
Sziasztok, Ez már egy létező blog volt egy másik blog szolgáltatónál, de áthoztam ide. December 4-től már itt találhatóak az ottani tartalmak. (a régi blogom neve: rajzhobby.blog.hu, de ott már nincs tartalom.) A téma a realisztikus rajzolás, jobb agyféltekés rajzolás, online rajztanfolyam. Mindenféle érdekességek rajzolással kapcsolatban. Képek, rajzok, videók. Step by step leírások. Valamint rajzokat is lehet tőlem rendelni, amik az általad küldött fotók alapján készülnek. Rendelésről részleteket itt találsz: Rajz rendelés - rajz készítés Online Jobb Agyféltekés rajztanfolyam, ha szeretnél megtanulni rajzolni az alapoktól, könnyen és gyorsan, de a saját tempódban, akkor kattints ide. És ha szeretnél nekem email-t írni, akkor azt ide címezd: rajz.hobby@gmail.com
2009. november 18., szerda
A tutorial a következő linkről van:

http://toadhollowstudio.com/drawing_workshops/Flower_Shading_1.html

Ez lesz a végeredmény.De kezdjük az elejéről. Ami kelleni fog az papír, 2H, 2B és 4B-s ceruza, radír 1., Rajzold meg a 2H-s ceruzával a virág dimenzióját és az alap fórmáját. Ehhez mérd le a kész képen a virág fejének magasságát és szélességét. Jelöld be ezeket a papírodon. Ezeket a jeleket hosszabbítsd meg, hogy egy téglalap formát kapj. Halványan rajzolj. Most rajzold meg a virág fejének formáját ovális körrel. 2., Ehhez a lépéshez is a 2H-s ceruzát használd. Most rajzold meg vázlatosan (halványan) a virág körvonalát. Használd a megrajzolt téglalapot és az ovális formát segítségként. Nézz rá a kész képre, hogy lásd a körvonalát. Kezd el megrajzolni a szirmok formáit. Ezt teheted egy egybefüggő vonallal, vagy az egyiket a másik után megrajzolva. Vedd észre, hogy némely szirom kiemelkedik az ovális formából és érinti a téglalapot. Hogy az arányokat jól vedd fel, hasonlítsd össze az egyes formák méretét egymással és az alap oválisoddal miközben rajzolsz. Tipp: Nem kell a virágot tökéletesen olyannak rajzolnod, mint itt a végső kép. Kissé meg is változtathatók a formákat, ha akarod. Ez a te, mint alkotó döntésed, és ez része a rajzolási folyamatnak.3., Még mindig a 2H-s ceruzát használva rajzold meg a belső szirmokat és a virág szárát. Figyeld meg a szirmokat, mint formát és vonatkoztass el attól, hogy ezek szirmok. Vedd úgy mint ha ezek egy különleges kirakónak lennének az egyes darabjai, és neked ezeket a darabokat kell elhelyezned a virág körvonalain belül. Kezd el lentről felfelé haladva megrajzolgatni ezeket a formákat. A virág belsejében minden vonal kapcsolódik egy másikhoz. Így építed egymás után egymásra a formákat. Úgy haladj, hogy egyszerre csak egy szirmot rajzolj meg, és azután kezd el a másikat. Szóval ne csak úgy haladj a vonalak mentén. Tipp: Ennek a vonalas rajznak nem szabad túl erősnek lennie. Legyen halvány. Ha túl erős lenne, radírozd halványabbra. 4., Ennél a lépésnél a 2B-s ceruzádat használd. Most a ceruzád oldalát használd, hogy kitölts néhány szirmot satírozással. Használd a lenti képet referenciának, hogy melyik szirmokat satírozd most be. Kezd a minden sziromnál a legsötétebb részekkel. Ezek a részek általában azok, ahol a szirom árnyékban van, vagyis ahol a legközelebb esik a virág testéhez. És egyre halványabban árnyékolj, ahogy haladsz kifelé a szirom pereme felé. A kis területeket, formákat a ceruza hegyével árnyékold, ne az oldalával. Minden egyes sziromnak különböző az árnyékolási mintázata. Nézd meg jól a referencia képet, és próbálj te is aszerint árnyékolni mindegy egyes szirmot. Az elején gyengéden árnyékolj, mert könnyebb utólag sötétíteni rajta, mint ha túl erőteljesre sikerül az elején és azon kéne halványítani. Miután már ráéreztél a satírozás technikájára, és érzed, hogy milyen textúrát is hozol így létre, térj vissza a szirmok árnyékosabb részeihez és sötétíts rajtuk, amíg a kívánt hatást el nem éred. Tipp: ha kicsit hunyorítasz, akkor a formák elmosódnak, és jobban meg tudod látni a világosabb illetve sötétebb részeket. Nézz párszor a referencia képre és a rajzodra egymás után, hogy észre vedd a különbségeket. 5., Árnyékold az egész virágot és a szárat. 2B-s ceruzát használj. Töltsd ki a maradék szirmokat is árnyékolással a ceruza hegyének oldalát használva. Úgy csináld, hogy a belső szirmok vonalai ne tűnjenek el kitöltés során, vagyis állj meg egy kicsivel a szirom szélei mellett. Árnyékold be a szárat is. Hogy realisztikusnak láttasd a szárat, figyelj oda a sötétebb és világosabb árnyakra. A referencia képen a szár bal oldala a sötétebb. Miután kitöltötted a szirmokat a ceruza hegyének oldalát használva, válts át a ceruza hegyére. Vagyis tartsd úgy a ceruzát, mintha írnál. Ezzel sokkal simább textúrát tudsz létrehozni. Ezzel a ceruzatartással töltsd ki a kisebb szirmokat Ez a legjobb módszer arra, hogy a szirmok széleit árnyékolás mentesen tudd hagyni, és helyette a mögöttes szirmokat tudd sötétíteni. 6., Határozd meg a szirmok széleit és adj hozzá halványabb árnyékolást. A 2B-s ceruzát használd. Ehhez használj tompított hegyű ceruzát (tehát ne legyen teljesen hegyes), hogy sötétítsd és formázd az árnyékokat ott, ahol szükséges. Kicsit hunyoríts a szemeiddel és hasonlítsd össze a rajzodat a referencia képpel. (vagy a virággal, amit rajzolsz, ha nem ezt a képet használod). Ha az árnyékolás közben túlságosan ellaposodna a ceruzád hegye, akkor egy külön papíron újra gömbölyűvé formázhatod egy kis firkálással, miközben forgatod a ceruzát. Tipp: Nagyon sok rajzolás azzal telik, hogy javítgatod a rajzodat, addig, amíg meg nem egyezik a valósággal (a képpel, amit rajzolsz, vagy a modell virágoddal). Szinte lehetetlen elsőre tökéletesre megrajzolni a formákat és az árnyakat, így folyamatosan össze kell hasonlítani a modellel és időt kell szánni rá, hogy olyan legyen az a rajz, amilyennek látod a valóságban. 7., Növeld a kontrasztokat és add hozzá a végső részleteket. A 4B-s ceruzát használd. Szükséged lesz még a radírra is. Néha a grafit ceruzával rajzolt virágoknak szükségük van egy kis segítségre ahhoz, hogy úgy ragyogjanak, és olyan gyönyörűek legyenek, mint az igaziak. Ehhez pedig több kontrasztot kell felvinnünk a rajzra. Ehhez először is a tompa hegyű 4B-s ceruzával kezd el jobban besötétíteni a szirmok azon részeit, ahol az árnyék sötétebb. Itt különösen figyelj a szirmok közötti ráncokban lévő árnyakra. Most fogd a radírodat és a hegyes szélével húzd be a fényeket, illetve a legvilágosabb részeket. Vagyis a szirmok széleit. Ezután helyezd a radírodat a szirmok szélei alá és nagyon finoman húzz rajta egyet a szirom belseje felé, hogy összevegyítsd a fényeket az árnyakkal, ezzel egy természetes hatást keltesz. Sötétíts a szár árnyékosabb részein is, hogy itt is megteremtsd azt a kontrasztot, amit a virág fején elértünk. Hogy még valóság hűbbé tedd a rajzot, add hozzá a három lefelé nyúló bimbó kinyílott részét a virág alatt. Halványan rajzold meg őket először (gyakorolhatsz előtte egy kicsit külön papíron is). Használd ugyanazokat a technikákat, amit a virág többi részénél, az árnyakat és fényeket is vidd fel rá. Használd a referenciaképet mintának. Végül pedig radírozz ki minden segédvonalat és foltot, elmaszatolódást. Remélem tetszett a feladat és jól sikerült a rajzod. :-) Online Jobb Agyféltekés Rajztanfolyam, ha szeretnél megtanulni rajzolni az alapoktól egészen a portré rajzolásig, akár egy hét alatt, akkor kattints ide. Ha pedig szeretnél valakit meglepni egy egyedi ajándékkal, akkor kattints ide: grafitrajz
2009. november 14., szombat

Kiszemezgettem egy-két fantasy rajzolós oktató videót a youtube-ról. Most felteszek kettőt és majd a későbbiek folyamán felteszem a többit is. Szerintem nagyon jók. Lehet, hogy nem ebből fogsz megtanulni rajzolni, de ad egy kis ihletet és kedvet ehhez is.

Valamint szépek és kiszakítanak picit a mindennapokból. :-) Szóval Have fun!

Itt tök jól látszik a készítés folyamata.

Ez meg nagyon szép :-) Online Jobb Agyféltekés rajztanfolyam, ha szeretnél megtanulni rajzolni az alapoktól, könnyen és gyorsan, de a saját tempódban, akkor kattints ide. Ha egy különleges ajándékkal szeretnél meglepni valakit, akkor kattints ide.
2009. november 12., csütörtök
Vagy inkább realisztikus rajzolás? Kinek, ahogy tetszik ;-)

Az emberi agy két alapvetően eltérő gondolkodásmódot használ, az egyik verbális, elemző és sorrendet betartó, míg a másik vizuális, észlelő és ezzel egyidejű gondolkodásra képes. Ez megmagyarázza azt az elképzelést, hogy valaki átvált egy másfajta gondolkodás-, látásmódba és ez által hirtelen képes lesz olyan rajzi ábrázolásra, ami korábban lehetetlennek tűnt.

A bal agyfélteke az ahol leginkább a verbális, elemző gondolkodás történik, míg a jobb agyféltekéhez kötődik a vizuális, észlelő gondolkodás. Ezért is nevezzük jobb agyféltekés rajzolásnak, mert azt az agyféltekénket kell, hogy használjuk ahhoz, hogy élethűen tudjunk rajzolni.

Amire a módszer épül, és amiért garantált, hogy mindenki megtanul rajzolni egy jobb agyféltekés tanfolyam végére az, hogy a rajzolás az egy alapvető készség, ami csak néhány összetevőt igényel.

Ha érdekel téged is a jobb agyféltekés rajzolás, és szeretnél megtanulni realisztikusan rajzolni, de nem tudtad még rávenni magad, hogy elmenj egy ilyen 3-4 napos tanfolyamra, mert nem volt rá időd, nem tudtad megoldani, hogy legyen egyben 4 napod. Vagy nem szeretsz csoportban rajzolgatni, vagy nem is hiszel az egészben.

Akkor lehet, hogy téged érdekel az Online Jobb Agyféltekés Rajztanfolyam. Olyan ütemben haladhatsz, ahogy neked jól esik, és ahogy tudsz rá időt szakítani. Mélyebb tudást szerezhetsz, mert több technikát, elméletet és gyakorlatot tudok átadni egy online tanfolyamon, mint ami a 3-4 napba belefér. Személyre szabott tanácsokat kaphatsz. A tanfolyam elvégzése után is segítek egy hónapig, így nem maradsz egyedül a kérdéseiddel.

2009. november 10., kedd

Egész jó ki színezős videók vannak fenn a youtube-on, így kedvet kaptam én is egy kis színezéshez. Felraktam ide egy nagyon kis egyszerű videót kedvcsinálónak. :-)

Valamint összeválogattam egy-két színező mintát, amiket letölthetsz az alábbi linkekről.

https://www.opendrive.com/files?5725038_zLMgV

https://www.opendrive.com/files?5725037_qX5NN

https://www.opendrive.com/files?5725032_1XM8E https://www.opendrive.com/files?5725041_cUtyK https://www.opendrive.com/files?5725031_JSXXy https://www.opendrive.com/files?5725045_NQtZg

https://www.opendrive.com/files?5725042_iziC3

Jó szórakozást!

Online Jobb Agyféltekés rajztanfolyam, ha szeretnél megtanulni rajzolni az alapoktól, könnyen és gyorsan, de a saját tempódban, akkor kattints ide. Ha pedig egy szép grafitrajzzal szeretnél meglepni valakit, akkor ide kattints.
2009. november 8., vasárnap
Csináltam egy ppt anyagot arról, hogyan is kell szájat rajzolni. Ehhez ki másnak a száját választottam volna, mint Angelina Jolie-ét. :-)

Ide csak a fényképet és a végeredményt tettem fel, de az alábbi linkről letölthetitek a ppt-t.

https://www.opendrive.com/files?6140246_JZZhW

Jó gyakorlást hozzá! :-)

És ha valaki rajzolna a ppt alapján, akkor szívesen veszem, ha elküldi nekem az eredményt (rajz.hobby@gmail.com), majd kiteszem ide a blogra, hogy mások is lássák :-)

Online Jobb Agyféltekés rajztanfolyam, ha szeretnél megtanulni rajzolni az alapoktól, könnyen és gyorsan, de a saját tempódban, akkor kattints ide. Ha egy szép grafitrajzzal szeretnél meglepni valakit, akkor ide kattints.
2009. november 4., szerda
Egy kicsivel több mint egy hete kaptam egy képet kiértékelésre. Látszott rajta, hogy a rajzolója még nem igazán gyakorlott, de benne van a lehetőség. Ezt a képet látjátok most itt lent.

Válaszoltam neki, és próbáltam egy-két technikai segítséget nyújtani, majd elküldött nekem még egy képet, amit még ugyancsak régebben rajzolt. Ez már egy oroszlánfej volt, és jobbnak találtam, mint az előző portré rajzot. Így megint írtam neki vissza még több segítséget és egy-két gyakorlatot küldve. Az oroszlánfejt lásd itt.

És aztán leesett az állam. Ugyanis alig egy hét telt el és ismét kaptam tőle egy levelet, hogy kipróbálta azokat, amiket írtam neki és alkalmazta egy kutya rajzon. Az eredményt lásd lent. Azt hiszem nincs is mit hozzáfűznöm. A kép magáért beszél. Bár vannak még finomítani valók, meg jó pár technika, amit még alkalmazni lehet, de szerintem azért ez egy fantasztikus fejlődés volt.

Gratulálok neki!!!! És rettentően örülök, hogy segíthettem :-)

Online Jobb Agyféltekés rajztanfolyam, ha szeretnél megtanulni rajzolni az alapoktól, könnyen és gyorsan, de a saját tempódban, akkor kattints ide. Ha pedig szeretnél valakit meglepni egy szép grafitrajzzal, akkor ide kattints.
2009. november 2., hétfő
Ma rajzoltam. Malamut, a kedvenc kutyafajtám. :-)

Ha szeretnél egy szép grafitrajzot ajándékba, akkor a részletekért katt ide.

És a kép, amiről készült a rajz:

Online Jobb Agyféltekés rajztanfolyam, ha szeretnél megtanulni rajzolni az alapoktól, könnyen és gyorsan, de a saját tempódban, akkor kattints ide.
2009. november 1., vasárnap
A rajzolás erősen függ a helyes látástól, tehát nem valami nehezen megszerezhető képesség. Ami a problémát szokta okozni az az, hogy amit látunk az gyakran (részben vagy egészben) - a meglévő személyes tapasztalatainktól, gondolkodásmódunktól függően – megváltozik, átformálódik. Tehát azt látjuk meg, amit látni akarunk, amit valamiről valószínűnek tartunk. Ez persze nem egy tudatos folyamat. Viszont az az érzékelés, amit a rajzolás révén megtapasztalunk („jobb agyféltekés mód”) változtat ezen és az agy módosító funkciója valahogy kikapcsol, így megtapasztalhatjuk a látás egy más, közvetlenebb módját. Vagyis képesek leszünk teljesebben látni. Ezzel azt akartam mondani, hogy ez az egész jobb agyféltekés rajzolás nem csak maga a rajzolás képességének a megszerzéséről szól, hanem egy eszköz is ahhoz, hogy „gazdagabban” lássuk meg a világot. Amit eddig észre sem vettünk, az egyszer csak láthatóvá és egyértelművé válik. Online Jobb Agyféltekés rajztanfolyam, ha szeretnél megtanulni rajzolni az alapoktól, könnyen és gyorsan, de a saját tempódban, akkor kattints ide.

Ha szeretnél valakit meglepni egy különleges ajándékkal, akkor ide kattints: grafitrajz

2009. október 31., szombat

Találtam egy jó kis játékot a jobb agyféltekés rajzoláshoz. Már írtam arról, hogy a vizuális módban csak arányok, formák, szögek..... vannak. Ez egy olyan játék, ami tökéletesen segít ahhoz, hogy teljesen elvonatkoztassunk attól, amit tulajdonképpen rajzolunk.

Az alábbi ábrán kis négyzetekben formákat találsz, megszámozva. Alatta pedig egy üres rácsot a számokkal. Nincs más dolgot, mint hogy az első ábrából a kis kockákban lévő formákat átrajzold az üres rács megfelelő számú kockájába.

A végén fordítsd meg a papírt (fejjel lefelé), amire rajzoltál és egy kész képet kapsz :-) Ez a feladat bebizonyítja azt, hogy bármit le tudsz rajzolni, ha elvonatkoztatsz tőle.

Ide nem tudtam elég nagyba feltenni a képeket, de az alábbi linkekről le tudod tölteni őket:

https://www.opendrive.com/files?5665713_sToxT

https://www.opendrive.com/files?5665717_rgieL

Bevallom, én még nem csináltam meg ezt a feladatot, de egy kedves olvasom igen, így elárulta, hogy egy legelésző pacit ábrázol majd a kész rajz :-) Köszönjük a megfejtést!!!

Online Jobb Agyféltekés rajztanfolyam, ha szeretnél megtanulni rajzolni az alapoktól, könnyen és gyorsan, de a saját tempódban, akkor kattints ide. Ha szeretnél valakit meglepni egy szép grafitrajzzal, akkor ide kattints.
2009. október 29., csütörtök
Az arcok-vázás gyakorlat után szabadon.... Még egy kis agy összezavarás, optikai csalás következik :-) Online Jobb Agyféltekés rajztanfolyam, ha szeretnél megtanulni rajzolni az alapoktól, könnyen és gyorsan, de a saját tempódban, akkor kattints ide. Ha szeretnél valakit meglepni egy különleges ajándékkal, akkor ide kattints: grafitrajz

Most egy olyan gyakorlatot írok le, ami ahhoz ad segítséget, hogy bekapcsoljuk a kreatív-vizuális módunkat, vagyis a jobb agyféltekét. Ez a feladat azért kifejezetten jó, mert szó szerint érzékelni fogod, ahogy a két agyfélteke konfliktusba kerül a feladat megoldása közben.

Ami fontos az az, hogy ne olvasd el előre az összes lépést, hanem menj sorjában és csak akkor lépj tovább, ha az adott pontban leírt dolgot már megcsináltad az utasítások szerint!!!!!!!!!!!!

Ez azért lényeges, mert így biztosan érzékelni fogod a már említett konfliktust, hiszen nem tudod még a megfejtést. ;-)

Ami kell: papírok (jó a nyomtató papír), ceruza (mindegy milyen, esetleg 5 vagy 3B), radír

A következő linken találhatod meg a referencia képeket ehhez a rajzhoz. Az első képen lesz az, ahogy majd ki fog nézni a megrajzolt képed. Ez egy optikai csalódás kép, vagyis lehet két egymással szembe néző arc, illetve váza.

A másik kettő kép az, amit nyomtass ki és azoknak a másik oldalát kell majd megrajzolnod.

Teljes rajz

Ha bal kezes vagy, akkor ide kattints

Ha jobb kezes vagy, akkor pedig ezt töltsd le és nyomtasd ki

1., Tedd le magad elé a kinyomtatott referencia képet. ( a bal ill. a jobb kezeseknek megfelelőt!!!)

2., Erősítsd meg a ceruzáddal a már megrajzolt arcélt (ill. váza oldalt), és ahogy haladsz, nevezd el a részeket, mond ki magadban vagy hangosan (attól függ hol vagy :-) ), mint homlok, szemüreg, orr, felső ajak, stb... Ezt meg is ismételheted, hogy jobban beléd ivódjanak az egyes részek a rajzon.

3., Most kezd el a másik oldalon (bal kezeseknél a bal oldalt, és jobb kezeseknél fordítva) rajzolni a szimetrikus tükörképét annak, amit a másik oldalt látsz, míg a végére megkapod a vázát. Közben mond magadban az egyes részek neveit. Ahogy haladsz és mondjuk az orrhoz érsz (legtöbbször az orr aljánál, ajak kezdeténél) lesz benned egy kis zavar és feszültség. Figyeld meg tudatosan, amit ekkor érzel és hogy mi történik valamint azt hogy hogyan oldottad meg végül a problémát.

A magyarázat (ill. a megfejtés;-) ): Szigorúan csak a fentiek elvégzése után olvasd el!!!!!!!!

Ennek a feladatnak pontosan az a célja, hogy zavart keltsen, hogy megfigyeld a reakciódat, és az hogyan oldod meg végül a feladatot. Sokan konfliktusba kerülnek saját magukkal, mikor elérnek egy-egy ponthoz és hirtelen nem is tudják hogy merre mozdítsák a ceruzájukat.

A zavar attól keletkezik, hogy nevén kell nevezd az egyes részeket (orr, száj, stb.), amelyhez a verbális bal agyféltekét kell használnod. És egy olyan rajzot kellett befejezned, amit vizuális jobb agyféltekével lehet megoldani. Ez az agyfélteke, ez a mód nem tud szavakban gondolkozni csak ívekben, szögekben, méretekben és formákban.

Tehát jól megfigyelted magad? Hogy oldottad meg végül azt, hogy mégis egy szimmetrikus váza legyen a végeredmény? Hogyan léptél tovább, amikor összezavarodtál?

Ez történhetett úgy, hogy nem gondoltál többet az egyes részek nevére és csak a formákat és szögeket figyelted meg. Vagy többet nem arcnak tekintetted, hanem a váza másik oldalának. Vagy emlékezetből rajzoltál, stb....

Remélem segítettem kicsit közelebb kerülni annak megértéséhez a feladat által, hogy mi is az a „J-mód”. :-)

Online Jobb Agyféltekés Rajztanfolyam, ha szeretnél megtanulni rajzolni az alapoktól, könnyen és gyorsan, de a saját tempódban, akkor kattints ide.

Ha szeretnél meglepni valakit egy szép grafitrajzzal, akkor ide kattints.

2009. október 28., szerda

Ez a Kristin Davis kép is ábrázolja a rajzolás 3 főbb fázisát. Az alkotó ugyanaz, aki a Columbo-t beküldte nekünk.

Köszönet érte!!! Nagyon ügyes :-)

Online Jobb Agyféltekés rajztanfolyam, ha szeretnél megtanulni rajzolni az alapoktól, könnyen és gyorsan, de a saját tempódban, akkor kattints ide.

Ha szeretnél meglepni valakit egy szép grafitrajzzal, akkor ide kattints.

Hogyan válassza ki a legjobb utónevet, keresztnevet gyermekének? utonev-keresztnev.hu/utonev-p32.keresztnev

2009. október 27., kedd

Ismét érkeztek képek tőletek. Ezek most a rajzolási folyamatot is ábrázolják.

Tessék megcsodálni!

Online Jobb Agyféltekés rajztanfolyam, ha szeretnél megtanulni rajzolni az alapoktól, könnyen és gyorsan, de a saját tempódban, akkor kattints ide.

Ha szeretnél meglepni valakit egy szép grafitrajzzal, akkor ide kattints.

Hogyan válassza ki a legjobb utónevet, keresztnevet gyermekének? utonev-keresztnev.hu/utonev-p32.keresztnev

Elérhetőség

Rajz rendelés, portrérajzolás, valamint az Online rajztanfolyamról érdeklődés: contact@rajzhobby.hu

Iratkozz fel Feedre

Online Jobb Agyféltekés Rajztanfolyam

Online Jobb Agyféltekés Rajztanfolyam
Online Jobb Agyféltekés Rajztanfolyam

Keresés ebben a blogban

Hobby rajz's Fan Box

Online Színes Jobb Agyféltekés Tanfolyam

Online Színes Jobb Agyféltekés Tanfolyam
Online Színes Jobb Agyféltekés Tanfolyam

Itt tudsz feliratkozni hírlevélre

Add meg az e-mail címed:

Delivered by FeedBurner

Rendszeres olvasók

Üzemeltető: Blogger.